رقم بندی چای ایرانی از لحاظ کیفیت

چای ایرانی دارای کافئین فراوان است که یک آرامبخش و نشاط آور طبیعی برای سیستم عصبی بدن می باشد. این ماده در کنار تئوفیلین جریان خون را در اندام داخلی مثل کلیه افزایش می‌دهد، ضربان قلب را تنظیم می‌کند و فشار خون رو کاهش می‌دهد. چای یک آنتی‌اکسیدان و ضد سرطان فوق‌العاده است، سرشار از ویتامین از جمله B, C , E، فلوراید و فلووانوئید می باشد که برای استحکام دندانها مفید است. این چای خاصیت چربی‌سوزی زیادی دارد ویکلاغرکننده موثرمی باشد.
انواع چای
چای سرگل:
بهترین چایی دنیا، چای سرگل ایرانی تولید شده در شمال کشور است که کاملا طبیعی و به صورت خالص عرضه می گردد. طعم واقعی چای طبیعی که اندکی تلخ و گس می باشد را می توانید با نوشیدن چای سرگل شمال تجربه کنید. ظاهر این چای پیچی شکل می باشد و عطر مسحور کننده و طعمش بسیار دلچسب است.
چای ممتاز:
چای ممتاز در میزان تلخی و گس بودن، درجه متعادلی دارد. که در ایران بیشترین میزان مصرف را در بین هموطنان عزیز دارا می باشد.
چای قلم:
چایی قلم، درشت تر از سایر انواع چایی هاست و شکل ظاهری شبیه قلم دارد و به همین علت نام این نوع چایی را چای قلم می گویند. این چایی با چوب چایی که از ساقه چای در خود دارد یکی از خوش رنگ ترین چایی های ایرانی است.

چای بهاره نیز از دیگر نام های چای ایرانی می باشد که معمولا در نامگذاری اسم چایی شنیده و دیده می شود. این نام به چایی های تولیدی فصل بهار اطلاق می شود. همانطور که می دانید محصول چای شمال در سه فصل بهار و تابستان و پاییز تولید می شود و به محصولاتی که در فصل بهار تولید می شود چای بهاره می گویند. رنگ چای بهاره بیشتر، طعم آن تلخ تر و مزه آن گس مانند است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *