آرشیو مطالب

خواص عرق نعنا چيست؟

گروه مطالعاتی و تحقیقاتی شرکت پیشگامان هیمه (محصولات ارگانیک دارامان) که  به عنوان  بزرگترین و تخصصی ترین تولید کننده  بیش از یکصد محصول ارگانیک از جمله  عسل ارگانیک، گوشت ارگانیک، خشکبار ارگانیک، چای ترش ارگانیک، چای سیاه ارگانیک، برنج ارگانیک، برنج قهوه ای ارگانیک  و انواع  محصولات  رژیمی ارگانیک  برای بیماران  دیابتی ،ورزشکاران،و…در خصوص آماده  سازی و نحوه مصرف گیاهان دارویی  که این روزها بیشتر مردم  به این نوع گیاه  پناه می آورند مقاله ایی تحت عنوان « خواص عرق نعنا ع» تهیه نموده است. امیدواریم که از خواندن این مقاله  لذت  ببرید.

عرق نعناع

برای تولید عرق گیاهی، ابتدا آب و ماده معطر که همان گیاه باشد، می جوشانند. پس از تبخیر آب، عملیات سرد کردن بخار و تقطیر به صورت سنتی یا صنعتی انجام می شود و مایعی که با تقطیر به دست آمده ، همان آب معطری است که ما ایرانی ها به آنها عرق گیاهی می گوییم. طی فرآیند تبخیر و تقطیر، اسانس و رایحه گیاه داخل مولکول های آب نفوذ می کند و در اصطلاح علمی، آب معطر مقطر تولید می شود.

این آب های معطر مقطر، علاوه بر طعم و رایحه خوبشان، خواصی هم برای بدن دارند. ما ایرانی ها معمولاً فقط به مایعی که از گلبرگ های گل محمدی تهیه می شود، «گلاب» می گوییم و سایر آب های معطر مقطر را «عرق گیاهی» یا «طبی» می نامیم.

پیشنهاد می کنیم : عرق ارگانیک دارامان  را همین الان با تخفیف خرید کنید 

خواص عرق نعناع

خواص عرق نعناع  ارگانیک دارامان برای معده بی نظیر است. عرق نعناع سبب کاهش درد معده می شود. همچنین دهان را خوشبو میکند. از خواص عرق نعناع  ارگانیک دارامان میتوان به رفع خستگی و درمان دل درد اشاره کرد.

عرق نعناع ارگانیک دارامان  ضدنفخ، ضددرد و ضداسپاسم می باشد.
عرق نعناع  ارگانیک دارامان اشتها اور است. خون را رقیق می کند.

کسانی که غلظت خون دارند حتماً عرق نعناع بخورند. همچنین نفخ معده را رفع می کند. برای رفع سردی بدن عرق نعناع بخورید. چون عرق نعناع گرم است. عرق نعناع کرم انگل را دفع می کند. اگر دچار کرم انگل شده اید می توانید در کنار آن قارچ و فلفل سیاه مصرف کنید و از مصرف گوشت وشیرینی پرهیز کنید.
از خواص عرق نعناع ارگانیک دارامان  اینست که عرق نعناع ضد نفخ است و می‌تواند درد معده را کاهش دهد. عرق نعناع بادشکن است و برای بعضی از دل‌ دردها، دل‌ پیچه‌ ها، رفع سوء‌ هاضمه و … کاربرد فراوانی دارد. افرادی که مشکل گوارشی دارند، می‌توانند عرق نعناع مصرف کنند. همچنین به هضم غذا و معده کمک میکند. دم کرده عرق نعناع برای تقویت معده نیز مناسب است.
مصرف عرق نعناع برای کودکان زیر ۲ سال محدودیت مصرف دارد. برای درمان سردرد از عرق نعناع استفاده میکنند. طبیعت عرق نعناع گرم است. عرق نعناع معده را تقویت میکند. مولد خون است. همچنین عرق نعناع افزایش دهنده اشتها است. دل درد و دل پیچه را درمان میکند.

این عرق گیاهی ضد تشنج است و برای گرمازدگی کودکان مناسب است. عرق نعناع بادشکن است و برای رفع سکسه کاربرد دارد. بهتر است قبل از غذا یک استکان عرق نعناع بخورید.
عرق نعناع ارگانیک دارامان معالج بواسیر است. دلپیچه و اسهال را درمان می کند.  برای رفع تپش قلب عرق نعناع بخورید. همچنین تب بر است. افزایش ترشح اسید باعث باز ماندن دهانه معده خواهد شد. پیشنهاد میکنیم عرق نعناع را با کمی عسل  ارگانیک دارامان یا آب ترکیب کنید.
نکته مهم: کسانی که زخم معده دارند باید نعناع و عرق نعناع کم بخورند. چون زخم معده در محیط اسیدی رخ میدهد و عرق نعناع برای آن مشکل ساز می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید