تغذیه با محصولات سالم

۶ روش طلایی تقویت مو

6 راه طلایی تقویت پوست و مو

تا به حال در خصوص روش هایی که می تواند مو را تقویت کند فکر نمودید ،یا مواد غذایی و محصولاتی که  باعث تقویت رشد مو می شود.

در ادامه با مقاله ۶ روش طلایی تقویت مو که  وب سایت  تخصصی فروشگاه ارگانیک دارامان تهیه نموده است همراه باشید در پایان نیز به شما یکی از محصولات پر فروش یعنی عرق ترکیبی پوست و مو  ارگانیک  شرکت دارامان ارگانیک به شما معرفی می شود.

مو یکی از ضمایم پوست است که از دو قسمت تشکیل یافته است. قسمتی از آن که دیده می شود، از سلولهای مرده به وجود آمده است و قسمت دیگر ریشه و پیاز مو نام دارد که سلولهای زنده فعالی را داراست. ماده سازنده مو، کراتین نامیده می شود که از تجزیه آن زغال، ئیدروژن، اکسیژن، گوگرد و ازت به دست می آید. هر تار مو دارای پیازی است که پیوسته با رگهای خونی در تماس است و ضمن تماس مواد مغذی را جذب می کند و سلولهای مو را می سازد. سلولهای نو جایگزین سلولهای کهنه می شوند و آنان را به خارج از پوست می رانند و سلولهای رانده شده با تغییراتی که می یابند به مو تبدیل می شوند.

به طور متوسط ، یک انسان بالغ در حدود ۱۰۰۰۰۰۰ تار مو بر روی سر دارد و هر تار مو بین دو تا ده سال عمر می کند و رشد آن به طور معمول ۳۳% میلی متر در روز و با ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر در سال است ممکن است روزانه ۲۰ تا ۱۰۰ تار مو بریزد.

این ارقام در نژادها، جنسیتها و سنین مختلف یکسان نیست. مقدار مو و میزان رشد آن در سنین مختلف متفاوت است. نژاد و جنسیت نیز در مقدار مو و رشد آن تاثیر دارد. توارث، نوع غذا، میزان رطوبت، پروتئین و چربی از نکات اساسی است که در سلامت مو نقشی حیاتی دارد. بنابراین اگر پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگتان از موهای انبوه و سالمی برخوردارند، دلیلی ندارد که شما از آن بی بهره باشید و اگر چنین نیست و موهای ناسالمی دارید، باید انگیزه آن را جستجو کنید.

این انگیزه می تواند تغذیه ناسالم باشد ، اما مهمتر از آن زندگی ماشینی است. بر طبق آمار تعداد تار مو رابطه مستقیمی با میزان تمدن و پیشرفت صنعتی هر ملتی دارد، میزان تمدن و پیشرفت صنعتی هر ملتی دارد ، به این شکل که هر قدر میزان پیشرفت صنعتی بیشتر باشد ، میزان ریزش مو و کاهش تعداد تار مو بیشتر میشود، تا آنجا که در کشورهای صنعتی بسیار پیشرفته میانگین تار موی افراد بالغ به حدود ۷۰  هزار می رسد . ناراحتیهای عصبی ، نگرانی ، دلواپسی ، اندوه ، کم خوابی و یا بد خوابی نیز سلامت موها را به خطر می اندازد و رشد آنها را به خطر می اندازد و رشد آنها را متوقف می کند.

در این هنگام موها افزون بر توقف رشد ، دچار ریزش نیز می شود. بنابراین اگر می خواهید موهای سالمی داشنه باشید، خوب غذا بخورید و غم و غصه نخورید !

افزون بر دوری از اندوه و نگرانی، خوردن شیرینی، نوشابه گازدار، قند و شکر را به حداقل برسانید.

به این نکات مهم هم توجه کنید.

بروسهای نایلونی را کنار بگذارید، زیرا اینگونه بروسها سبب موخوره می شوند، به جای بروسهای نایلونی از نوع مویی آن استفاده کنید.

آنتی بیوتیکها اثر بدی روی مو دارند. اگر ناگزیر از خوردن اینگونه داروها هستید روزی یک فنجان ماست در برنامه غذاییتان بگنجانید تا به این وسیله باکتریهای مفید به بدن برسند و آنتی بیوتیکها نتوانند به پوست و مو زیانی برسانند.

چگونه موهای سر خود را تقویت کنیم

برای داشتن موهایی زیبا و پر پشت و خوش حالت و جوان  غیر از مصرف محصولات ارگانیک دارامان از جمله عرق ترکیبی پوست و مو به توصیه هایی که در ذیل آمده توجه کرده و به آن ها عمل کنید .

  • ۱- هر شب قبل از اینکه به رختخواب بروید موهای سر خود را با برس یا شانه ( که بهتر است چرب باشد) ۴۰ تا ۶۰ بار شانه بزنید تا خون زیر پوست سر جریان پیدا کند و پیاز مو تقویت شود .
  • ۲- هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار موهای سر خود را با روغن زیتون یا بادام و یا روغن لادن چرب کنید با سر انگشتان دست خوب پوست سر را ماساژ دهید ، بعد نایلونی روی سر گذاشته و با روسری سر خود را ببندید تا روی سر گرم شود ، پس از حداقل یک ساعت می توانید حمام کنید ( به طور کلی روش تقویت کردن و ویتامینه کردن موی سر به این طریق می باشد. )
  • ۳- استفاده از صابونهای قلیایی را به شما توصیه می کنیم .
  • ۴- مالیدن زرده تخم مرغ مخلوط با نخود خام ارگانیک و دم کرده بابونه یا عرق ارگانیک بابونه تقویت کننده بسیار مفیدی برای موی سر شما می باشد .
  • ۵- دنبلان گاو یا گوسفند را چرخ کرده و آب دم کرده بابونه مخلوط کرده به پوست سر و موهای خود بمالید و با سر انگشتان دست پوست سر را ماساژ دهید .
  • این تقویت کننده هم مانند تقویت کننده های دیگر حداقل یک ساعت باید روی سرشما بماند .
  • ۶- سعی کنید موی سر خود را به هفته ای یک یا دو بار شستشو عادت دهید زیرا هر چه بیشتر سر خود را بشوئید غدد چربی زیر پوست بیشتر تحریک شده.

      منبع : نگهداری پوست و مو 

تغذیه سالم، خانواده سالم، جامعه سالم 

با محصولات ارگانیک دارامان

دیدگاهتان را بنویسید