استانداردهای ارگانیک

گواهی نامه ارگانیک

صدور گواهینامه ارگانیک یک فرآیند صدور گواهینامه برای تولید کنندگان مواد غذایی آلی و سایر محصولات کشاورزی ارگانیک می باشد. به طور کلی، هر مشاغلی که مستقیماً در تولید مواد غذایی دخیل باشد، می تواند از جمله تأمین کننده بذر، کشاورزان، پردازنده های مواد غذایی، خرده فروشان و رستوران ها مجاز باشد.
الزامات گواهینامه ارگانیک از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و به طور کلی مجموعه ای از استانداردهای تولید را برای رشد، ذخیره سازی، فرآوری، بسته بندی و حمل و نقل شامل می شود:
# اجتناب از مصرف مواد شیمیایی مصنوعی (به عنوان مثال کود، سموم دفع آفات، آنتی بیوتیک ه، مواد افزودنی غذایی)،
#جلوگیری از دانه اصلاح شده ژنتیکی.
#استفاده از زمین های کشاورزی که برای چندین سال عاری از ورودی های شیمیایی ممنوع است (اغلب، سه یا بیشتر).
#برای احشام، رعایت الزامات خاص خوراک ، مسکن و پرورش؛
#نگه داشتن سوابق تولید و فروش کتبی دقیق (دنباله حسابرسی)؛
#حفظ جداسازی دقیق فیزیکی محصولات ارگانیک از محصولات غیر مجاز؛
#تحت بازرسی های دوره ای در محل.
در برخی از کشورها ، صدور گواهینامه توسط دولت نظارت می شود و استفاده تجاری از اصطلاح ارگانیک قانونی محدود است. تولید کنندگان ارگانیک معتبر نیز مشمول همان مقررات کشاورزی، ایمنی مواد غذایی و سایر مقررات دولتی هستند که برای تولید کنندگان غیر مجاز صادر می شود.

گواهینامه های ارگانیک دارامان: نگاه کنید

صدور گواهینامه ارگانیک تقاضای رو به رشد در سراسر جهان برای مواد غذایی ارگانیک را برطرف می کند. این هدف برای اطمینان از کیفیت و جلوگیری از کلاهبرداری و ترویج تجارت است. در حالی که چنین صدور گواهینامه ای در اوایل حرکت ارگانیک ضروری نبود، وقتی کشاورزان کوچک محصولات خود را مستقیماً در بازارهای کشاورزان می فروختند، زیرا استفادده موادارگانیک ها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند ، مصرف کنندگان بیشتر و بیشتری از طریق کانال های سنتی مانند سوپر مارکت ها اقدام به خرید مواد غذایی ارگانیک می کنند. به این ترتیب، مصرف کنندگان باید به صدور گواهینامه نظارتی شخص ثالث اعتماد کنند.

برای تولید کنندگان ارگانیک، صدور گواهینامه تأمین کنندگان محصولاتی را که برای استفاده در عملیات مجوز تأیید شده اند، شناسایی می کنند. برای مصرف کنندگان، “ارگانیک مجاز” به عنوان تضمین محصول، مشابه “کم چربی” ، “۱۰۰٪ گندم کامل” یا “بدون مواد نگهدارنده مصنوعی” عمل می کند.

صدور گواهینامه در اصل با هدف تنظیم و تسهیل فروش محصولات ارگانیک به مصرف کنندگان است. نهادهای صدور گواهینامه شخصی دارای علائم خدماتی خاص خود هستند که می تواند به عنوان مارک تجاری برای مصرف کنندگان باشد – یک گواهینامه ممکن است ارزش بالایی از شناخت مصرف کننده از آرم خود را به عنوان یک مزیت بازاریابی برای تولید کنندگان ترویج کند.

منبع:https://en.wikipedia.org

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید