544442_291

صدور گواهینامه ارگانیک یک فرآیند صدور گواهینامه برای تولید کنندگان مواد غذایی آلی و سایر محصولات کشاورزی ارگانیک می باشد. به طور کلی ، هر مشاغلی که مستقیماً در تولید مواد غذایی دخیل باشد ، می تواند از جمله تأمین کننده بذر ، کشاورزان ، پردازنده های مواد غذایی ، خرده فروشان و رستوران ها مجاز باشد.
الزامات گواهینامه ارگانیک از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و به طور کلی مجموعه ای از استانداردهای تولید را برای رشد ، ذخیره سازی ، فرآوری ، بسته بندی و حمل و نقل شامل می شود:
# اجتناب از مصرف مواد شیمیایی مصنوعی (به عنوان مثال کود ، سموم دفع آفات ، آنتی بیوتیک ها ، مواد افزودنی غذایی) ،
#جلوگیری از دانه اصلاح شده ژنتیکی.
#استفاده از زمین های کشاورزی که برای چندین سال عاری از ورودی های شیمیایی ممنوع است (اغلب ، سه یا بیشتر).
#برای احشام ، رعایت الزامات خاص خوراک ، مسکن و پرورش؛
#نگه داشتن سوابق تولید و فروش کتبی دقیق (دنباله حسابرسی)؛
#حفظ جداسازی دقیق فیزیکی محصولات ارگانیک از محصولات غیر مجاز؛
#تحت بازرسی های دوره ای در محل.
در برخی از کشورها ، صدور گواهینامه توسط دولت نظارت می شود و استفاده تجاری از اصطلاح ارگانیک قانونی محدود است. تولید کنندگان ارگانیک معتبر نیز مشمول همان مقررات کشاورزی ، ایمنی مواد غذایی و سایر مقررات دولتی هستند که برای تولید کنندگان غیر مجاز صادر می شود.

گواهینامه های ارگانیک دارامان:    نگاه کنید

صدور گواهینامه ارگانیک تقاضای رو به رشد در سراسر جهان برای مواد غذایی ارگانیک را برطرف می کند. این هدف برای اطمینان از کیفیت و جلوگیری از کلاهبرداری و ترویج تجارت است. در حالی که چنین صدور گواهینامه ای در اوایل حرکت ارگانیک ضروری نبود ، وقتی کشاورزان کوچک محصولات خود را مستقیماً در بازارهای کشاورزان می فروختند ، زیرا استفادده موادارگانیک ها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند ، مصرف کنندگان بیشتر و بیشتری از طریق کانال های سنتی مانند سوپر مارکت ها اقدام به خرید مواد غذایی ارگانیک می کنند. . به این ترتیب ، مصرف کنندگان باید به صدور گواهینامه نظارتی شخص ثالث اعتماد کنند.

برای تولید کنندگان ارگانیک ، صدور گواهینامه تأمین کنندگان محصولاتی را که برای استفاده در عملیات مجوز تأیید شده اند ، شناسایی می کنند. برای مصرف کنندگان ، “ارگانیک مجاز” به عنوان تضمین محصول ، مشابه “کم چربی” ، “۱۰۰٪ گندم کامل” یا “بدون مواد نگهدارنده مصنوعی” عمل می کند.

صدور گواهینامه در اصل با هدف تنظیم و تسهیل فروش محصولات ارگانیک به مصرف کنندگان است. نهادهای صدور گواهینامه شخصی دارای علائم خدماتی خاص خود هستند که می تواند به عنوان مارک تجاری برای مصرف کنندگان باشد – یک گواهینامه ممکن است ارزش بالایی از شناخت مصرف کننده از آرم خود را به عنوان یک مزیت بازاریابی برای تولید کنندگان ترویج کند.

منبع:https://en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی