تاریخچه ارگانیک

کشاورزی ارگانیک موفق در کانادا

در تولید ارگانیک ، کشاورزان تصمیم می گیرند که از برخی از ابزارهای شیمیایی مناسب و مرسوم  در دسترس سایر کشاورزان استفاده نکنند. طراحی و مدیریت سیستم تولید برای موفقیت مزرعه بسیار مهم است. شرکتهایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند و شیوه های چرخش و خاکورزی محصول را برای جلوگیری از یا کاهش مشکلات محصول انتخاب کنید.

بازده هر محصول ارگانیک بسته به سیستم مدیریت متفاوت است. در طی انتقال از معمولی به ارگانیک ، بازده تولید پایین تر از سطح متعارف است ، اما پس از یک دوره انتقال سه تا پنج ساله بازده آلی به طور معمول افزایش می یابد.

محصولات غلات و علوفه به دلیل فشار نسبتاً کم آفت و نیازهای غذایی به دلیل کمبود آفت و مواد مغذی به صورت ارگانیکی قابل رشد هستند. سویا همچنین عملکرد خوبی دارد اما علفهای هرز می تواند یک چالش باشد. ذرت بیشتر در مزارع ارگانیک بیشتر پرورش می یابد اما مدیریت دقیق کنترل علفهای هرز و باروری لازم است. تأمین نیازهای نیتروژن خاص است.

پذیرش گونه های ذرت و کلزا از نظر ژنتیکی (GMO) در مزارع معمولی ، مسئله مناطق بافر یا فاصله جداسازی برای محصولات ذرت آلی و کلزا را ایجاد کرده است. کشاورزانی که ذرت و کلزا را بصورت ارگانیک تولید می کنند برای تولید محصول “عاری از GMO” موظف هستند خطرات آلودگی به GMO را مدیریت کنند. استراتژی اصلی برای مدیریت این خطر از طریق مسافت مناسب  بین محصولات ارگانیک و ژنتیکی است. محصولات گرده افشانی شده مانند ذرت و کلزا ، فاصله جداسازی بسیار بیشتری نسبت به محصولات خود گرده افشانی مانند سویا یا غلات دارند.

خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم: گواهی نامه ارگانیک

محصولات  ارگانیک میوه و سبزیجات بسته به محصول دارای چالشهای بیشتری هستند. برخی از مدیران بسیار موفق بوده اند ، در حالی که سایر مزارع با همان محصول مشکلات قابل توجهی داشته اند. برخی از آفات یا آفات بیماری در بعضی مناطق جدی تر از سایر مناطق است. مدیریت برخی از مشکلات آفات با روشهای ارگانیک دشوار است. این موضوع کمتر به عنوان موجودات بیولوژیکی مورد تأیید ارگانیک در دسترس تر می شود. بازده قابل فروش محصولات باغی ارگانیک معمولاً زیر محصول غیر ارگانیک است. کاهش عملکرد با محصول و مزرعه متفاوت است. برخی از تولید کنندگان ارگانیک با پردازش در مزرعه ارزش خود را به محصولاتشان افزوده اند. مثال این است که با استفاده از محصولاتی که مطابق با استانداردهای تازه در بازار نیستند ، مربا ، ژله ، آب میوه و غیره درست کنید.

محصولات دامی را می توان به صورت ارگانیک نیز تولید کرد. در سال های اخیر ، محصولات لبنی ارگانیک محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. برای محصولات گوشت ارگانیک بازار گسترده ای وجود دارد. حیوانات باید فقط با خوراک ارگانیک تغذیه شوند (به جز در شرایط استثنایی). خوراک نباید حاوی فرآورده های جانبی پستانداران ، مرغ یا مرغ باشد. کلیه ارگانیسم ها و مواد مهندسی ژنتیکی ممنوع است. آنتی بیوتیک ها ، هورمون های رشد و حشره کش ها به طور کلی ممنوع است. اگر حیوان بیمار شود و آنتی بیوتیک ها برای بهبودی لازم باشند ، باید تجویز شوند. سپس حیوان باید از گله دام ارگانیک جدا شود و برای کالاهای گوشتی ارگانیک قابل فروش نباشد. واکسیناسیون ها در شرایطی که بیماری ها با وسایل دیگر قابل کنترل نیستند مجاز است. تلقیح مصنوعی مجاز است. همیشه با چک لیست صدور گواهینامه خود بررسی کنید تا مشخص شود آیا یک محصول یا تکنیک در لیست مواد مجاز و استانداردهای ارگانیک مجاز است محصولات ارگانیک معمولاً می توانند واجد قیمت های بالاتر از محصولات غیر ارگانیک باشند. این حق بیمه با محصول متفاوت است و ممکن است بستگی به این داشته باشد که شما با یک پردازنده ، عمده فروش ، خرده فروش یا مستقیم با مصرف کننده سر و کار دارید. قیمت و حق بیمه بین خریدار و فروشنده مذاکره می شود و با عرضه و تقاضای محلی و جهانی نوسان خواهد شد.

قیمت های بالاتر هزینه های تولید بالاتر (برای هر واحد تولید) مدیریت ، نیروی کار و بازده مزرعه پایین را جبران می کند. این اختلافات با کالا متفاوت است. برخی از تولید کنندگان محصولات زراعی با تجربه ، به ویژه غلات و علوفه ، تغییر بسیار کمی در عملکرد نشان می دهند در حالی که در برخی از محصولات باغی مانند میوه درختان ، تفاوت معنی داری در عملکرد قابل فروش مشاهده شده است. همچنین ممکن است هزینه های بازاریابی بالاتری برای توسعه بازارهایی وجود داشته باشد که زیرساخت های کمتری نسبت به کالاهای معمولی داشته باشد. در حال حاضر تقاضا بیشتر از عرضه بیشتر محصولات ارگانیک است.

ww.omafra.gov.on.ca

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید