اخبار دارمان, محصولات ارگانیک ایران

ژل رویال ارگانیک

اگر همین  الان گذری به  سایت  ها  و منابع معتبر و مستند و کتاب های علمی که در باره عسل نوشته شده است را بررسی کنید با  ژل رویال هم مواجه می شوید . نمی دانم آیاتا به حال در باره ژل رویال فکر نمودید که چیست و چه کاربردی دارد ؟ شرکت پیشگامان هیمه یکی از تولید کنندگانی است که  به  فواید بینظیر این محصول پی برده است  و هم اکنون  این محصول را  به  صورت ارگانیک تولید نموده است. یعنی ا ین محصول با آخرین تکنولوژی روز و بومی ایران باستان در زنبورستان های  دارامان توسط  مزارع  کارشناسان مجرب گرد آوری شده است.

به همین دلیل گروه علمی تولیدی محصولات ارگانیک دارامان مقاله ای جمع آوری نموده است که پیشنهاد می نمایم. اگر به فکر سلامتی خود هستید حتما مطالعه کنید.

اگر زمانی از کسی شنیدید «اکسیر جوانی» تعجب نکنید،این همان ژل رویال است که نام دیگرش شاه انگبین است.

ژل رویال ترشحی شیرمانند از زنبورهای عسل کارگر است که به پرورش و رشد زنبور ملکه کمک می‌کند.زمانی که لارو زنبورها (لارو به نوزاد کرمی‌شکل حیواناتی که دگردیسی کامل دارند (مانند حشرات و دوزیستان) گفته می شود) تولید می‌شود، زنبورهای کارگر به آنها ژل رویال می‌دهند تا تقویت شوند و در روزهای آغازین زندگی خود، جان سالم به‌در ببرند.

بعد از ۳ تا ۴ روز، لاروها دیگر از ژل رویال استفاده نمی‌کنند. برای لاروهایی که احتمال دارد بدل به ملکه بشوند، این ژل‌ها از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است. این لاروها در کندو با ژل رویال احاطه می‌شوند. این حرکت باعث می‌شود تا ریخت‌شناسی این زنبورها برای بدل شدن به ملکه توسعه یابد

پروتئینی موسوم به رویالاکتین باعث ایجاد تغییرات فِنوتیپی در لارو ملکه می‌شود. در واقع باعث می‌شود تا لاروها دارای تخمدان بشوند و نسبت به سایر زنبورها اندازه بزرگ‌تری پیدا کنند و عمرشان نسبت به سایرین ۲۰ برابر افزایش پیدا کند. در هر کندوی زنبور عسل در طول ۵ تا ۶ ماه، ۵۰۰ گرم ژل رویال ذخیره می‌شود.

ژل رویال خواص درمانی بسیاری دارد. در طب سنتی نیز به فواید فراوان ژل رویال اشاره شده است .

برای مصرف این ژل، شکل‌های مختلفی وجود دارد، ولی هرگز نباید آن را گرم کنید، زیرا خواص آنزیمی و پروتئین‌های سودمندش برای انسان ازدست می‌رود.

ژل  رویال را از کجا بخریم : از اینجا 

برای درمان موارد زیر از ژل رویال استفاده می شود:

درمان سرطان

درمان یاسگی

درمان ناتوانی جنسی وکمک به باروری و تقویت نطفه

درمان خستگی مفرط

درمان عدم فعالیت غدد درون ریز

درمان انسداد شریان ها

درمان افسردگی

درمان رماتیسم

جلوگیری از پیری زود رس

درمان دیابت

درمان کلسترول بالا

درمان فشار خون

درمان اسم

کنترل وزن

بهببود استخوان ضعیف و شکسته

درمان عفونت مثانه

درمان تورم و التهاب هر عضوی

درمان مشکلات کبدی و تنظیم عملکرد ان

درمان سرطان و انواع ان

درمان انواع آرتریت

درمان کم حافظگی

درمان سو تغذیه

درمان خستگی روحی

درمان خستگی یا ضعف چشمها

جوانسازی کلیه اعضای بدن و تقویت ان ها

بهبود زخم های خارجی و داخلی بدن

درمان کک ومک و چروک های صورت

تحریک سیستم دفاعی بدن

بهبود تعادل هورمونی و کنترل عملکرد غدد درون ریز بدن انسان

مبارزه با عفونت ها ویروسی

درمان بی خوابی

درمان طاسی

درمان اختلالات پوستی

افزایش شیر مادران شیر ده

درمان سریع اسیب ها و  زخم ها عمیق و بزرگ

درمان افسردگی پس از زایمان

باعث رشد بهتر سیستم عصبی و اندام های حیاتی و حرکتی جنین از سه  ماهه ی سوم بارداری به بعد

تقویت سریع بدن در برابر شیمی درمانی

افزایش تعداد اسپرم و تستوسترون اندام های جنسی

تقویت رحم و پذیرش بهتر و بیشتر اسپرم

کمک به سلامت مغز انسان در برابر سموم و اسیب دیدگی و بینهایت بیماری دیگر با ژل رویال قابل درمان است فقط کافیه

تشخیص ژل رویال اصل:
بخاطر مواردی که در بالا ذکر شد متاسفانه نمونه تقلبی ژل رویال در بازار زیاد است بنابر این قبل از خرید به موارد زیر توجه کنید.

۱-رنگ ژل رویال از زرد مایل به کرم درجه بندی شده و سیر یا باز دارد ولی سفید نیست.
۲-کمی ترش مزه است.
۳-اگر بیرون از فریزر باشد حتی به مدت چند دقیقه خراب میشود و ارزش غذایی ندارد.
۴بهترین راه تشخیص آزمایشگاه مواد غذایی است. پس باید از جای مطمئن تهیه کرد.

طریقه مصرف:

دوز پیشنهادی و مقدار مصرف ژل رویال چقدر است؟

دوز پیشنهادی روزانه ۱ تا ۵ گرم، به مدت یک دوره ۳۰ تا ۹۰ روزه و سپس ۱۰ تا ۳۰ روز توقف مصرف.

مواردی هستند که نیاز به دوز بالاتر اما برای دوره‌های کوتاه‌تر و زمانی توقف بیشتری بین آن‌ها دارند. ژل رویال باید بصورت ناشتا و حداقل ۱۵ دقیقه پیش از وعده غذایی مصرف شود.

کاربرد درمانی ژل رویال ،همراه با نحوه مصرف

با این وجود دوز مصرف با توجه به وزن بدن و شرایط فیزیکی، برای هر فرد بصورت منحصربفرد تنظیم می‌شود. در اینجا به برخی شرایط خاص اشاره می‌کنیم:

پوکی استخوان

افراد به منظور جلوگیری از پوکی استخوان پس از ۴۵ سالگی، می‌توانند ژل رویال را دو بار در سال و برای دوره‌های ۳۰ تا ۶۰ روزه مصرف نمایند. دوز روزانه باید ۱/۰ گرم باشد. ژل رویال بوسیله تسهیل ترشح استروژن، هورمون دخیل در جذب مستقیم کلسیم، فعالیت تخمدانی را تشدید کرده و آن را تقویت می‌کند.

سندروم پس از یائسگی

در یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۴ تحت رهبری دکتر دی. گیورگیِف از بیمارستان زنان و زایمان صوفیه در بلغارستان، ۵۵ زن در دوره یائسگی، روزانه ۵/۰ تا ۱ گرم ژل رویال را به مدت ۹۰ روز مصرف کردند. بررسی و تحقیقات بالینی کامل پیش و پس از دوره انجام شد و نتایج بهتر از آن چیزی بودند که انتظار می‌رفت.

علائم خاص سندروم پس از یائسگی مانند اختلالات قلبی، پوکی استخوان، اختلالات جریان خون، التهاب در ناحیه آلت تناسلی زنانه کاهش یافته یا حتی از بین رفتند. علائم افسردگی و خستگی نیز بهبود یافتند.

مصرف ژل رویال برای سرطان

ترکیبی از ژل رویال، اثرات شگرفی در پیشگیری و درمان سرطان از خود نشان داد. این ترکیب از واسکولاریزاسیون (عروق‌زایی) در تومورها جلوگیری کرده و بدین ترتیب مانع تکثیر و رشد آن‌ها می‌شود.

۱ تا ۳ دوره درمانی در سال و هر دوره به مدت حداکثر ۶۰ روز، مصرف روزانه ژل رویال تازه توصیه می‌شود. در طول این دوره، به منظور ایجاد یک پیش‌زمینه مطلوب برای خاصیت ضدتومور این ماده، باید از یک رژیم گیاه‌خواری پیروی شود. ژل رویال تازه بیشتر در موارد ابتلا به سرطان پروستات توصیه می‌شود، زیرا علاوه بر داشتن اثر ضدتومور، دارای خاصیت تنظیم هورمون نیز هست، که برای این نوع سرطان بسیار حائز اهمیت است.

آزمایش‌های بالینی و داروهای تجربی ساخته شده توسط بخش مطالعات غدد درون‌ریز کالج پزشکی دکتر جیمز ویتک نیویورک در سال ۱۹۹۵ نشان دادند که یک دوره مصرف ژل رویال به مدت ۳۰ تا ۶۰ روز، تری‌گلیسیریدهای خون و سطح کلسترول را کاهش می‌دهد. برای این منظور، مصرف مقدار روزانه ۱ یا ۲ گرم به مدت حداقل ۳۰ روز (حداکثر ۶۰ روز) و بصورت سه دوره در سال توصیه می‌شود.

انفارکتوس میوکاردی

ژل رویال دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی است و از شکل‌گیری پلاک و همچنین ایجاد فشار خون پایین و اثرات گشادی رگ پیشگیری می‌کند. افراد مبتلا به مشکلات قلبی، بخصوص در دوره‌های استرس شدید، باید درمان بوسیله ژل رویال را به صورت یک دوره ۶۰ روزه و مصرف روزانه ۲ گرم بصورت ناشتا را انجام دهند تا بتوانند از وقوع انفارکتوس میوکاردی جلوگیری نمایند.

آنفلوآنزا و سرماخوردگی

ژل رویال دارای اثر ضدویروسی مستقیم است و تولید سلول‌های ایمنی را افزایش داده و سلول‌های موجود را فعال می‌کند. برای این منظور، مصرف ۲ تا ۴ گرم ژل رویال ارگانیک درامان برای یک دوره کوتاه ۷ روزه توصیه شده است. این روش، نوعی درمان پیشگیری کننده عالی بخصوص در فصل همه‌گیری این ویروس‌ها است.

پیشنهاد می کنیم؛ همین الان  ژل رویال دارامان را با قیمت باور نکردنی خرید کنید 

منبع: اینترنت

تغذیه سالم، خانواده سالم، جامعه سالم

با محصولات ارگانیک دارامان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید