قوانین و مقررات

 

یک مشتری ممکن است به دلایل مختلف از خرید انصراف دهد ما برای رفاه حال مشتریان خود این امکان را فراهم آورده ایم تا با خیالی آسوده از فروشگاه اینترنتی دارامان خرید نمایند لذا خواهشمند است به موارد ذیل دقت نمایید.

توجه اول

  در صورتی که در روز ثبت سفارش و قبل از ارسال کالا توسط فروشگاه از خرید خود منصرف شدید می توانید بلافاصله با فروشگاه تماس حاصل نموده و انصراف خود را اعلام نمایید و ما خود را موظف می دانیم در حداقل زمان ممکن (کمتر از ۲۴ ساعت ) مبلغ واریزی شما را به حسابتان پرداخت نماییم.

توجه دوم

  در صورتی که کالا توسط فروشگاه پست شده باشد ولی هنوز کالا را دریافت ننموده اید ضمن تماس با فروشگاه برای ثبت درخواست انصراف شما در سیستم خواهشمند است بدون اینکه کالا را باز نمایید آنرا عودت دهید. پس از دریافت کالا توسط ما ، مبلغ پرداختی شما ظرف کمتر از ۴۸ ساعت به حسابتان واریز خواهد شد.
نکته: برای تسریع در بازپرداخت وجه به شما بهتر است کالا از طریق پیک برای ما ارسال گردد.

توجه سوم

  در صورتی که کالا را دریافت نموده و بعد از آن متوجه شده اید که با آنچه شما مد نظر داشته اید تفاوت دارد باز هم این امکان برای مشتریان ما فراهم شده تا کالا را ظرف مدت ۲۴ساعت از دریافت برای ما عودت دهند. لذا ضمن تماس با فروشگاه برای ثبت درخواست انصراف خود در سیستم، کالا را از طریق پیک برای ما ارسال نمایید. این امر کمک می کند تا کالا زودتر به دست ما برسد و بالطبع مبلغ پرداختی شما نیز زودتر به حساب شما واریز خواهد شد. ما خود را موظف می دانیم تا مبلغ پرداختی شما را ظرف کمتر از ۷ روز بعد از دریافت کالا به حسابتان واریز نماییم.


چرا ۷ روز:

ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی بیان می‌دارد: در هرمعامله از راه دور مصرف کننده باید حداقل ۷ روز کاری وقت برای انصراف از قبول خود بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل داشته باشد در زمینه کالا تنها هزینه تحمیلی بر مصرف‌کننده، هزینه بازپس فرستادن کالا خواهد بود.


نکات مهم که مشتریان ما قبل از انصراف و استرداد کالا باید بدانند.


• هزینه ارسال کالا در زمان استرداد بر عهده مشتری است به استثناء زمانیکه اشتباه صورت گرفته از سوی فروشگاه اینترنتی دارامان باشد.


کالاهای آرایشی و بهداشتی به دلیل رعایت مسائل بهداشتی شامل شرایط فوق نمی باشند.


• شرایط استرداد برای عطرها و ادکلن های باز شده صدق نمی کند.


کالاهایی که بعد از دریافت توسط مشتری آسیب فیزیکی می بینند شامل شرایط فوق نمی باشند .مشتری در زمان دریافت کالا از مامور پست یا پیک پیشتاز می بایست از صحت و سلامت کالا اطمینان حاصل نماید