ارگانیک آمریکا

دور نمای کلی بازار ارگانیک در آمریکا

تقاضای مصرف کننده برای کالاهای تولید شده ارگانیک همچنان رشد دو رقمی خود را نشان می دهد و انگیزه بازار را برای کشاورزان ایالات متحده در طیف گسترده ای از محصولات ارگانیک فراهم می کند. محصولات ارگانیک در حال حاضر در نزدیک به ۲۰،۰۰۰ فروشگاه مواد غذایی طبیعی و تقریبا ۳ از ۴ فروشگاه های مواد غذایی معمولی در آمریکا در دسترس هستند. براساس آمارهای اخیر صنعت، فروش ارگانیک بیش از ۴ درصد از کل فروش مواد غذایی ایالات متحده را تشکیل می دهد.

مواد غذایی ارگانیک از طریق سه محل اصلی در ایالات متحده – فروشگاه های مواد غذایی معمولی، فروشگاه های مواد غذایی طبیعی و بازارهای مصرف مستقیم – به مصرف کنندگان فروخته می شود.

تشخیص مصرف کننده ارگانیک معمولی دشوار است، اما تحقیقات جدید همچنان بر نگرش مصرف کننده و رفتار خرید تأثیر می گذارد.

فروش ارگانیک در همه رده های غذایی وجود دارد .USDA آمار رسمی در مورد خرده فروشی های ارگانیک ایالات متحده ندارد، اما اطلاعات از منابع صنعت در دسترس است. براساس مجله Business Nutrition، فروش محصولات ارگانیک ایالات متحده در سال ۲۰۱۲ حدود ۴/۲۸ میلیارد دلار بوده است – بیش از ۴ درصد از کل فروش مواد غذایی.

خواندن  این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم : ۵ فایده جو دو سر برای سلامتی

به گزارش ژورنال Nutrition Business، میوه و سبزیجات تازه از زمانی که صنایع غذایی ارگانیک خرده فروشی محصولات را از ۳ دهه پیش شروع به فروش محصولات خرده فروشی کرده اند، بهترین گروه فروش مواد غذایی ارگانیک بوده و همچنان در حال فروش محصولات دیگر دسته بندی می شوند. تولید ۴۳ درصد از فروش مواد غذایی ارگانیک ایالات متحده در سال ۲۰۱۲ را به خود اختصاص داده است، به دنبال آن لبنیات (۱۵ درصد) ، غذاهای بسته بندی شده / آماده (۱۱ درصد) ، نوشیدنی (۱۱ درصد)، نان / غلات (۹ درصد) ، غذاهای میان وعده (۵ درصد) ، گوشت / ماهی / مرغ (۳٪) ، و چاشنی ها (۳٪)

.

طبق اعلام انجمن تجارت ارگانیک (OTA)، بیشترین فروش ارگانیک (۹۳ درصد) از طریق سوپر مارکت ها و زنجیره های مواد غذایی معمولی و طبیعی انجام می شود. OTA تخمین می زند ۷ درصد باقیمانده فروش مواد غذایی ارگانیک ایالات متحده از طریق بازارهای کشاورزان، خدمات غذایی و کانال های بازاریابی غیر از فروشگاه های خرده فروشی اتفاق می افتد. یکی از تفاوت های بارز بین بازاریابی مواد غذایی معمولی و ارگانیک استفاده از بازارهای مستقیم است. دانشگاه کرنل تخمین می زند که تنها حدود ۱.۶ درصد از فروش محصولات تازه ایالات متحده از طریق فروش مستقیم است. تعداد بازارهای کشاورزان در ایالات متحده از سال ۱،۷۵۵ بازار در سال ۱۹۹۴، هنگامی که USDA شروع به ردیابی آنها کرد، به طور مداوم در سال ۲۰۱۳ به ۸ هزار و ۱۱۴۴ مورد افزایش یافته است. نظرسنجی USDA از مدیران بازار. تحقیقات ERS نشان داد که تقاضا برای محصولات ارگانیک در اکثر بازارهای کشاورزان مورد بررسی در سراسر کشور قوی یا متوسط ​​بوده و مدیران احساس می کنند که در بسیاری از ایالت ها نیازهای کشاورزان ارگانیک بیشتری برای تأمین نیاز مصرف کننده وجود دارد.

تعرفه بیمه قیمت ارگانیک بالا باقی می ماند

طی دهه گذشته، سرویس بازاریابی کشاورزی USDA (AMS) گزارش های عمده فروشی را برای میوه ها و سبزیجات ارگانیک گسترش داده است و گزارش های جدیدی را در مورد غلات آلی، مرغ و تخم مرغ و حجم فروش شیر به آن اضافه کرده است. قیمت محصولات ارگانیک همچنان بالاتر از قیمت محصولات معمولی خود است.

AMS Market News قیمت های ارگانیک برای محصولات میوه و سبزیجات را در تعدادی از بازارهای ترمینال که در آن قیمت ها جمع آوری می شود، از جمله آتلانتا و سان فرانسیسکو منتشر می کند. برای مقایسه قیمتهای ارگانیک و معمولی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳، داده های ERS را در مورد مزرعه ارگانیک و قیمت عمده فروشی مشاهده کنید.

اخبار بازار گزارش قیمت مرغ های ارگانیک را در گزارش هفتگی طیور و تخم مرغ های ارگانیک در ژانویه سال ۲۰۰۴ آغاز کرد. در این گزارش قیمت هایی که توسط گیرنده اول (مانند خرده فروش، توزیع کننده یا تولید کننده) به شرکت های مرغداری یا تخم مرغ پرداخت می شود، مشاهده می کند. به داده های ERS در میانگین قیمت عمده فروشی ارگانیک ماهانه برای جوجه های گوشتی و تخم مرغ، ۲۰۰۴-۱۳ مراجعه کنید.

مطالعات زیادی در مورد عادات خرید و جمعیتی مصرف کنندگان غذاهای ارگانیک انجام شده است. نتایج بسته به نوع بررسی، اندازه نمونه و پوشش جغرافیایی متفاوت است. با این حال، چند مضمون کلی پدیدار شده است.

مصرف کنندگان به دلیل نگرانی در مورد سلامتی ، محیط زیست و رفاه حیوانات، غذای تولید شده ارگانیک را ترجیح می دهند و تمایل به پرداخت حق بیمه قیمتی را که در بازار تعیین شده است نشان می دهند.

محصولات ارگانیک برای انتخاب حداقل سبک زندگی مصرف کنندگان اکثر آمریکایی ها از انتخاب شیوه زندگی برای سهم اندکی از مصرف کنندگان تغییر کرده است. نظرسنجی های ملی انجام شده توسط گروه هارتمن و انستیتوی بازاریابی مواد غذایی در اوایل دهه ۲۰۰۰ نشان داد که دو سوم خریداران مورد بررسی، غذاهای دارای ارگانیک خریداری می کنند.

منبع: www.ers.usda.gov

نمایندگی محصولات ارگانیک

لیست محصولات گواهی اروپا ۲۰۱۹

Leave a Reply