اخبار دارامان

بوی مهر؛به بهانه شروع سال تحصیلی ۹۸-۹۹

باز آمد بوی ماه مدرسه . بوی بازی های راه مدرسه
بوی ماه مهر،ماهِ مهربان بوی . خورشید پگاهِ مدرسه
از میان کوچه های خستگی . می گریزم در پناه مدرسه
باز می بینم زشوق بچه ها . اشتیاقی در نگاهِ مدرسه
زنگ تفریح و هیاهوی نشاط . خنده های قاه قاه مدرسه
باز هم بوی باغ را خواهم شنید . از سرود صبحگاه مدرسه
روز اول لاله ای خواهم کشید . سرخ بر تخته سیاه مدرسه
باز آمد بوی ماه مدرسه . بوی بازی های راه مدرسه

                                                                                                                  زنده یاد قیصر امین‌پور

 

سه ماه تابستان تمام شد. با اتمام این روزها،روزهای خوبی در پیش است. روزهای تلاش،تلاش و باز هم تلاش. تلاش برای آموختن، سازندگی و ساختن آینده.  این تمامی برای عده ای از دانش آموزان و دانشجویان عزیزخیلی سریع و زود هنگام بود ولی برای عده ای که برای بار اول است که  می خواهند پا به عرصه مدرسه ویا دانشگاه  بگذارند همراه هیجان است.

عده ای  از دانش آموزان برای رفتن به مدرسه شور و هیجان دارند و شادمان هستند چون برای رسیدن این روز لحظه شماری  نمودند، هر روز در این روزهای پایانی شهریور روپوش مدرسه را  تن می کردند و کیف  به دوش می انداختند و جلوی آینه قامت خود را  برانداز می نمودند تا هیبت دانش آموزی خود را  به رخ والدین بکشند که آنها نیز تصویر آینده فرزندشان را ببیند ولذت ببرند.بالاخره این روز فرارسید.

 گروه دیگر که شاد هستند ،دانشجویانی هستند که روز اول است به دانشگاه می روند، همان عزیزانی که  بعد از یک سختی و مبارزه  طولانی  علمی  با رقبای خود حالا  پرچم افتخار به دست گرفتند و با عشق تمام منتظر این روزبودند تا چهره خود و خانواده را  شاد کنند تا چنین  روزی برسد که با پیروزی در این میدان قدردان زحمات پدر ومادر وهمچنین معلمان دلسوز ایران عزیز باشند. دست مریضا به غیرت و اراده شما.

 در مقابل عده ای نیز هنوز دلشان می خواهد تعطیلات تابستان تمام نمی شد،دوباره از تعطیلا ت لذت می بردند .

در این میان ، عده ای نیزهستند که  هنوز دوری از والدین و خانه برایشان سخت است،نه که دست نیافتنی باشد. ولی  نمی دانند مدرسه چه شور  و شعفی دارد تصور می کنند  برای همیشه  از محیط امن و مهربان خانواده دور هستند .این عده از  اولی ها ضمن شادمانی هیجان های دیگری تجربه می کنند، دستان  پدر و مادر  ویا  خواهر و برادر خود را  محکم گرفتند و گویی می خواهند به میدان نبرد بروند گریه و فغان می کنند .ولی همین ها نیز تا ساعاتی دیگر اشک ترس و اضطراب ،اشک شادمانی چهر شان را آبیاری می کند.و به حال چند ساعت قبل خود از شوق می خندند.

 و ما که  این روزهای قشنگ زندگی را  سپران نمودیم . حالا به قول زنده یاد قیصر امین پور  فقط شوق و شادمانی از رفتن به مدرسه را می بینیم .

و از این همه شادمانی و بازیگوشی حظ می کنیم  وغبطه می خوریم که این دوران  برای ما سریع تمام شد .

باز آمد بوی ماه مدرسه . بوی بازی های راه مدرسه.

گروه  علمی ،تولیدی و تجاری شرکت پیشگامان هیمه  یا محصولات ارگانیک دارامان برای یکایک دانش آموزان ،دانشجویان آرزوی موفقت و سلامتی می کند .

تغذیه سالم،خانواده سالم،جامعه سالم 

با محصولات ارگانیک دارامان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید