تاریخچه ارگانیک

استانداردهای ارگانیک در جهان

فروشگاه ارگانیک دارامان

از اولین و معروف ترین استانداردهای ارگانیک جهان. دامنه فعالیت آن بصورت بین المللی است. فقط به محصولاتی تعلق می گیرد که درجه بندی کیفی دقیقی را رعایت می کنند. از استانداردهای بسیار سختگیر دنیاست.

این استاندارد یکی از آژانس های کنترل کیفیت زیر مجموعه USDA است. رژیم ارگانیک کانادا (COR) هم از آن پیروی می کند. دامنه فعالیت آن ایالات متحده آمریکا، کانادا، ژاپن، آمریکای جنوبی و اتحادیه اروپاست.

از استانداردهای بین المللی زیر نظر USDA است و در زمینه دادن گواهی به محصولات غذایی در سراسر جهان فعالیت می کند.

استاندارد معروف و سختگیرانه اتحادیه اروپا! این استاندارد بر تمام مراحل از تولید تا رسیدن محصول به دست مشتری به طور سختگیرانه بر فرآیندها نظارت مستقیم دارد. هر محصول غذایی و کشاورزی وارداتی به قاره اروپا باید استانداردها و تاییدیه های آن را کسب کنند.

یکی از اولین موسساتی است که توسط USDA برای نظارت بر غذاهای ارگانیک تاسیس و راه اندازی شد. دامنه فعالیت آن بین المللی است.

IFOAM یک سازمان غیر دولتی و غیر انتفاعی است که اولین قوانین و استانداردهای ارگانیک را از سال ۱۹۸۰ ارائه نموده است. در واقع IFOAM مروج و مجری اصلی روشهای کشاورزی ارگانیک در جهان است. با تشویق ها و حمایت های IFOAM کشورهای مختلف دنیا راغب به پیوستن در جنبش کشاورزی ارگانیک شدند.

یکی از استانداردهایی که بر جوانب مختلف تولید غذای ارگانیک نظارت دارد.

استاندارد ارگانیک ایالت کالیفرنیا. مکان آن در همین ایالت در آمریکا واقع شده است. دامنهء فعالیت آن بین المللی بوده و بیشتر گواهی های مربوط به صادرات محصولات ارگانیک را ارائه می دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید